חיפוש באתר
לימודים - מועדפים הוסף למועדפים פורום לימודים פורום לימודים - יצירת קשר יצירת קשר רוצה שנציגי המכללות יתקשרו אליי:
Limoodim.co.il
פורטל לימודים
 
כל המידע על לימודים בישראל - מבגרויות, פסיכומטרי ועד התואר השני
מסלולי לימודים ועוד
לקויות למידה לימודי משפטים
לימודים - לקויות למידה לימודים - משפטים
לימודי הוראה לימודי אדריכלות
לימודים - הוראה לימודים - אדריכלות
לימודי קולנוע מנהל עסקים
לימודים - קולנוע לימודים - מנהל עסקים
לימודי פסיכולוגיה סטודנטים
לימודים - פסיכולוגיה לימודים - סטודנטים
לימודי עיצוב לימודי הנדסה
לימודים - עיצוב לימודים - הנדסה
לימודי שוק ההון לימודי רפואה
לימודים - שוק ההון לימודים - רפואה
בגרויות פסיכומטרי אנגלית

לימודי נדל"ן - מאיפה להתחיל

תחום הנדל"ן מייצר כותרות ומככב במהדורות הערב של החדשות באופן יומיומי. הסיבה לכך היא שתחום הנדל"ן נוגע לכל אחד מאיתנו בשלב כזה או אחר של החיים. בהתחשב בפוטנציאל הכספי הגלום בעולם זה, ניתן להבין מדוע מוסדות שונים המציעים לימודי נדל"ן זוכים לביקוש רב.
לימודים - מידע
לימודים שונים - מידע נוסף
לימודים - מידע
מטרתנו כאן לעשות מעט סדר במגוון האפשרויות הפתוחות בפני כל מי שמעוניין בתחום לימודי נדל"ן.

לימודים - מידעההחלטה הראשונה שעלינו לקבל היא מטרת הלימודים
רוב הניגשים לתחום זה מחפשים מסלול לימודים מעשי שיוביל אותם בהמשך הדרך ליישום החומר הנלמד למטרות מקצועיות, מימוש פוטנציאל תעסוקתי והגדלת הכנסה ורווח.

קטגוריה אחת של לימודים מתמקדת בצד היזם והמשקיע. לימודי השקעות בנדל"ן, נכסים מניבים, קידום תמ"א 38, יזמות נדל"ן וכו'. תחום זה מיועד למי שמגדיר את עצמו כבעל אמצעים (או עניין) המעוניין למנף את עצמו מבחינה כלכלית דרך פעילות בתחום הנדל"ן. קיימות בארץ מספר מכללות המתמחות בתחומים אלו, ואם זהו הכיוון המסקרן אתכם מומלץ לברר מספר נקודות - מי הם המרצים בקורס, מה הניסיון שלהם בשטח ולא פחות חשוב - מה ניסיון ההדרכה שלהם. חשוב לזכור כי כמו בכל תחום אחר שזוכה לפופולאריות בציבור, מוסדות לימודים רלוונטיים צצים כפטריות לאחר הגשם, ועל כן חשוב להשוות בין הקורסים המוצעים באופן קפדני. כמו כן מומלץ לחשוב האם באמת נוכל להשתמש בידע הנרכש באופן מעשי, וזאת כדי שתיאום הציפיות שלנו מול התוכן של הקורס יהיה ריאלי.

קטגוריה שנייה ומאד מבוקשת היא זו של לימודי תיווך נדל"ן. תחום התיווך בישראל עובר בשנים האחרונות שינוי משמעותי עם כניסתן לארץ של רשתות אמריקניות, חקיקה ורישוי המסדירים את עבודת המתווך ועוד. בעבר לא היה נהוג ללמוד את מקצוע התיווך, אך התחרותיות הרבה בתחום מחד, ואפשרויות השיווק העומדות לרשות בעלי הנכסים (יד2 וכו') מנגד, מדרבנת רבים מהשואפים להצטיין כמתווכים לעבור הכשרות מקצועיות.

בתוך קטגוריה זו קיימים שני סוגי קורסים עיקריים. הראשון הוא קורס הכנה למבחן המתווכים. מדובר בקורס משפטי בעיקרו המרכז את החקיקה הנדרשת לצורך מעבר של בחינת המתווכים - שהינה בחינת חובה לכל מי שמעוניין לעסוק בתיווך בישראל. מכללות ובתי ספר רבים ברחבי הארץ מציעים קורס זה לציבור, וגם כאן חשוב להשוות את איכות המרצים, אורך הקורס ומחירו. חשוב לציין כי לא מעט נבחנים ניגשים למבחן ללא קורס הכנה מוקדם.

הסוג השני הינו קורסים מעשיים בתחום התיווך המקנים שיטות עבודה וכלים מעשיים למתווך. קורסים אלו מיועדים לרוב למתווכים מתחילים, ומומלץ מאד לשלב את הלמידה עם יישום מעשי בשטח. כלומר, קורס מעשי בתיווך מיועד בעיקר למי שמעוניין לבצע הסבה מקצועית ולעסוק במקצוע באופן מעשי. מספר טיפים קטנים בנוגע לקורסים אלו: אם החלטנו שאין ברצוננו לעבור קורס הכנה למבחן, עלינו להקפיד שמוסד הלימודים שבחרנו אינו מוכר את הקורס המעשי ביחד עם קורס ההכנה למבחן. במקרה כזה נשלם לשווא מחיר גבוה יותר עבור תוכן שאנו לא זקוקים לו. כמו כן, כדאי לבדוק את האופציות המקצועיות שמציע לנו המוסד הלימודי, כלומר - האם ניתן לשלב בין בלימודים ובין התחלה של קריירה בתיווך. וכמובן, גם כאן חשוב להשוות ולהקפיד על איכות בית הספר והמרצים. כדאי לשאול על מה מתבסס מאגר הידע שמועבר לתלמידי הקורס.

מאמר זה הינו מאמר אורח ונכתב ע"י גיל לי-רן, סמנכ"ל בחברת התיווך רי/מקס ישראל
.
לימודים ימים פתוחים לימודים באינטרנט פורום לימודים צור קשר מפת אתר  קידום אתרים
כל הזכויות לתכני אתר זה, שמורות לבעלי פורטל Limoodim.co.il.
לייבסיטי - בניית אתרים