חיפוש באתר
לימודים - מועדפים הוסף למועדפים פורום לימודים פורום לימודים - יצירת קשר יצירת קשר רוצה שנציגי המכללות יתקשרו אליי:
Limoodim.co.il
פורטל לימודים
 
כל המידע על לימודים בישראל - מבגרויות, פסיכומטרי ועד התואר השני
מסלולי לימודים ועוד
לקויות למידה לימודי משפטים
לימודים - לקויות למידה לימודים - משפטים
לימודי הוראה לימודי אדריכלות
לימודים - הוראה לימודים - אדריכלות
לימודי קולנוע מנהל עסקים
לימודים - קולנוע לימודים - מנהל עסקים
לימודי פסיכולוגיה סטודנטים
לימודים - פסיכולוגיה לימודים - סטודנטים
לימודי עיצוב לימודי הנדסה
לימודים - עיצוב לימודים - הנדסה
לימודי שוק ההון לימודי רפואה
לימודים - שוק ההון לימודים - רפואה
בגרויות פסיכומטרי אנגלית

מסלול לימודי צילום - בחירת מסלול ההתמחות שמתאים לך 


הצילום הוא מדיום ויזואלי-תקשורתי מדהים ומאוד רב גוני. הטכנולוגיות הוויזואליות משתכללות ומשתנות כל הזמן וגם האופן בו אנו צורכים תכנים וחומרים תקשורתיים שונים עבר מהפכות רבות בשנים האחרונות, אך לצילום עדיין יש כוח אדיר ולמי שעומד מאחורי המצלמה יש את היכולת ליצור חוויה ויזואלית מיוחדת, להעביר מסר לצופה, לעורר בו רגש. הדרך לפסגת תחום הצילום מתחילה בתשוקה לצילום ולוויזואליות אך צריכה גם לעבור במסלול לימודי צילום מקצועי ואיכותי. בהתאם למדיום כה רב גוני, ישנם מסלולי התמחות שונים בלימודי צילום, במאמר הבא ננסה למקד אתכם ולאפשר לכם לבחור את המסלול המתאים ביותר. 

בחירת מסלול הלימודים לפי העדפה ותחום העניין האישי - סוגים שונים של סגנונות צילום
כאשר אומרים "צילום", בפועל מדובר על עולם ומלואו של אפשרויות ויזואליות, תקשורתיות ואסתטיות. ישנם סגנונות צילום רבים ויש להתחשב בכך בבחירת מסלול הלימודים הרלבנטי כי בתי ספר, מכללות ומוסדות לימוד שונים מציעים מסלולים פרטניים גם לפי סגנון צילום.

סגנונות צילום עיקריים כוללים למשל צילום בסטודיו, צילום אופנה, צילום אמנותי, צילום עיתונות, צילום רחוב / אנושי, פורטרטים, צילום תדמיתי / צילום מוצר, צילום אירועים וצילום טבע ונוף. לסגנונות צילום שונים יש צורך להשתמש בציוד טכני שונה ולצלמים בתחומים אלו נדרשים כישורים שונים, בהתאם לסוג הצילום. חשוב מאוד שתבחרו מסלול לימודי צילום בהתאם לסגנון הצילום המועדף עליכם ואשר מעניין אתכם להתמקצע בו.

המידע הרלבנטי על לימודי צילום לפי הסוגים העיקריים
בישראל כיום קיימות מגוון אפשרויות שונות של לימודי צילום, ישנם מוסדות לימוד רבים ומגוונים לצילום, החל מבתי ספר פרטיים, דרך מכללות המתמחות בתחומי האמנות והיצירה ועד מרכזי לימודי חוץ והמשך של מוסדות אקדמיים מובילים. אך אחד ההיבטים המרכזיים בבחירת מסלול לימודי צילום המתאים באופן אישי להעדפות ולשאיפות בתחום הוא כאמור סוג הצילום בו מתמקדים ומתמחים. להלן המידע הרלבנטי לגבי תחומי ההתמחות השונים, מידע שיסייע לכם להבין לקראת מה אתם הולכים וכיצד לבחור באופן מושכל יותר.

צילום סטודיו: התמחות בעבודת צילום בסביבת סטודיו, לצילומי אופנה, פורטרטים, צילומי מוצר וצילומים תדמיתיים למשל. לומדים הן על הציוד הייעודי הרב המשמש את הצלם בסטודיו, הן על הגישה ושיטות העבודה והן על הפקת סטודיו בהיבט הרחב יותר. תכנים עיקריים כוללים למשל תאורת סטודיו, מדידת אור, סטיילינג והפקה, קומפוזיצייה בסטודיו, רקעים, מצלמות טכניות, סטים מורכבים, בימוי תרגום קונספט או מטרה ליישום ויזואלי.

צילום אמנותי: סוג צילום הנלמד בעיקר במסלולים הרב שנתיים במכללות או בקורסים ייעודיים. כולל לימוד גם של תחומים יותר "פילוסופיים" ורעיוניים של עולם הצילום, עבודה עם צמצם ארוך, עבודה בשחור לבן, עקרונות בסגנון ואמנות בצילום, אמנות מודרנית, מיצב, תלת מימד, עבודה בווידאו, צילום קונספטואלי, אסכולות אמנותיות בצילום אמנותי ונושאים רלבנטיים לצילום אמנותי.

צילום אירועים: צילום אובייקטים בתנועה, תזמון, טכניקות עבודה באירועים, היטמעות בקהל, עיבוד תמונות מצילום אירועים, הפקת אלבום מעוצב לאירוע.

צילום עיתונות ודוקומנטרי: במסלול זה ניתן ללמוד צילום בסטילס ווידאו, עבודה טכנית מתקדמת עם המצלמה, זיהוי מצבים, עבודה תחת לחץ, מצבי סיכון, אובייקטיביות, סוגים של צילום עיתונות, צלמים בולטים, ביקורת עבודות, טכניקות עבודה.

צילום טבע: עבודה עם תאורה טבעית, צילום בחושך, ציוד צילום מקצועי לצילומי טבע ונוף, עדשות זום ומאקרו, הסתוות, צילום בעלי חיים ספציפיים, מאקרו, יחסי נושא-רקע, אסטרטגיות וטכניקות לצילום טבע ונוף, השפה הצילומית בצילומי טבע, סדנאות שטח.

צילום מסחרי / מוצר: עבודה בסטודיו, רקעים, העברת מסר שיווקי, צילום לקהלי יעד, תאורה מחמיאה, הבלטת מוצר, פורטרטים תדמיתיים, סטיילינג והפקה לצילום מסחרי, זוויות צילום, אביזרים.

כמובן שבהתאם לעידן הטכנולוגי של ימינו, כמעט כל מסלול צילום מקיף ומקצועי כולל גם לימוד של תוכנות עריכה גרפית של תמונות, כאשר פוטושופ היא הדוגמא הבולטת ביותר. ניתן גם ללמוד במסגרת קורס צילום המוקדש פרטנית לתוכנות עיבוד תמונה. כמו כן, ישנם מסלולי לימוד צילום מקיפים ורב שנתיים, ישנם קורסים כלליים ברמות שונות לצלמים חובבים וכאמור קורסים מקצועיים בתחומי צילום פרטניים.

איך תדעו שבחרתם מוסד מתאים?
אחרי שבחרתם סגנון צילום פרטני שבו תרצו להתמקד, או אם בחרתם במסלול מקיף ורב שנתי הכולל את כל עיקרי עולם הצילום, כיצד תדעו שאתם בודקים ובוחרים במוסד הלימודים המתאים? ודאו שמדובר במוסד מוערך ומכובד, מוסד בעל רקורד מוכח של עשייה והכשרה של צלמים, כולל בתחום הצילום המעניין ומושך אתכם. ודאו כי במוסד הלימודים עושים שימוש בציוד איכותי ומקצועי וכי סגל ההוראה מגיע מהתחום.
כותרת
 
לימודים ימים פתוחים לימודים באינטרנט פורום לימודים צור קשר מפת אתר  קידום אתרים
כל הזכויות לתכני אתר זה, שמורות לבעלי פורטל Limoodim.co.il.
לייבסיטי - בניית אתרים